Badanie kamerą termowizyjną

Termowizja to badanie diagnostyczne naocznie pokazujące nam zmiany temperatur, a co za tym idzie wilgotności, na obserwowanym polu.

Przy pomocy kamery termowizyjnej i emitowanych przez nią promieni podczerwieni można zaobserwować zmiany czy usterki w instalacjach i zlokalizować miejsce występowania utraty ciepła czy wycieku. Metoda termowizji stosowana w lokalizowaniu problemów z wyciekami jest szybką i skuteczną metodą diagnozy, przy tym bezpieczną i bezinwazyjną. Termowizja w lokalizacji wycieków wody jest wykorzystywana zarówno w przypadku instalacji w budownictwie nowopowstającym, jak i obiektach już eksploatowanych.

Przy pomocy termowizji jesteśmy w stanie określić:

  • szczelność izolacji budynku (którędy ucieka ciepło)
  • nieszczelność okien i drzwi
  • nieszczelność izolacji wodnych
  • występowania wilgoci na badanym polu
  • usterki w podgrzewaniu podłogowym

Termowizja w lokalizacji wycieków wody – Kiedy warto zlecić badanie kamerą termowizyjną?

Kamera termowizyjna to jedno z najbezpieczniejszych, a zarazem niezwykle skutecznych narzędzi wykorzystywanych do lokalizacji wycieków wody i nieszczelności instalacji ją transportujących. Badanie kamerą termowizyjną nie pozostawia żadnych śladów na elementach wykończenia wnętrz, w związku z czym można je przeprowadzać wielokrotnie – zawsze, kiedy istnieje podejrzenie rozszczelnienia czy awarii instalacji. To także doskonały sposób  na identyfikację źródła wilgoci w pomieszczeniu, które nie jest oczywiste.

Badanie kamerą termowizyjną polecamy przeprowadzić:

  • w sytuacji, w której w pomieszczeniu panuje wilgoć, której źródła nie jesteśmy w stanie zidentyfikować,
  • na ścianach pojawiają się mokre plamy lub odbarwienia,
  • obserwujemy tzw. pocenie się rur np. centralnego ogrzewania,
  • obserwujemy wzrost zużycia wody, którego przyczyny nie jesteśmy w stanie określić.

Badanie kamerą termowizyjną – Warszawa

Interesuje Państwa badanie kamerą termowizyjną – Warszawa to lokalizacja na terenie której przeprowadzamy profesjonalne badania termowizyjne. Specjalizujemy się w wykorzystywaniu termowizji do lokalizacji wycieków wody. Diagnozujemy instalacje wodno-kanalizacyjne, centralnego ogrzewania, a także szczelność poszczególnych elementów konstrukcyjnych budynku.

Wysokiej jakości kamera termowizyjna, z której korzystamy pozwala nam szybko i sprawnie identyfikować miejsca ewentualnych przecieków, niezależnie od tego, czy ich źródłem są rury biegnące w ścianach czy wady konstrukcyjne.

Zadzwoń