Osuszanie dachów i tarasów

Osuszanie dachów i tarasów jest niezbędne zazwyczaj z dwóch powodów: błędów podczas budowy lub czasu i warunków eksploatacji.

W pierwszym przypadku często dochodzi do zalania warstwy termoizolacji dachu lub tarasu już na etapie budowy. Niezabezpieczone materiały podczas nagłego deszczu ulegają zamoknięciu. Zdarza się także, że przyczyną wilgoci, szczególnie w nowym budownictwie, jest źle wykonana lub uszkodzona warstwa papy, obróbka, łączenie materiałów czy silikony.

W drugim przypadku wilgoć może pojawić się przez istniejące warunki atmosferyczne. Powierzchnie narażone na działanie śniegu, deszczu, mrozu czy promieni UV mogą zacząć „pracować”. W zależności od użytych materiałów do ich budowy mogą się kurczyć i rozprężać powodując powstanie mikro rys i rozszczelnień, które z czasem się powiększają. To przez nie woda dostaje się do warstwy termoizolacji powodując zawilgocenie wełny mineralnej czy styropianu a następnie zwykle zaczyna przeciekać do sąsiadujących lokali, tworząc zacieki na ścianach czy suficie. Często zaobserwować można również zalążki grzyba w danym miejscu.

Nasza firma dzięki najnowszym technologiom jest w stanie osuszyć warstwę hydroizolacji bez konieczności wymieniania wszystkich warstw i generowania przy tym dodatkowych kosztów.
Po znalezieniu miejsca przecieku i jego naprawie osuszamy dane powierzchnie bez konieczności ich rozbiórki.