Osuszanie dachów i tarasów

Zalanie dachu czy tarasu ma wiele negatywnych skutków, w tym: zacieki na ścianach i suficie, grzyby i pleśnie, straty ciepła w budynku, znaczne obniżenie trwałości elementów budowlanych. Gdy dojdzie do zawilgocenia warstwy izolacyjnej potrzebne jest profesjonalne osuszanie, ponieważ woda nie może wyparować samoistnie.

Osuszanie dachów i tarasów- kiedy jest potrzebne?

osuszanie dachu WarszawaZazwyczaj dachy i tarasy wymagają osuszania w dwóch przypadkach:

Przyczyną zalania warstwy termoizolacji dachu czy tarasu są często błędy budowlane. Szczególnie w nowym budownictwie spotykamy się nierzadko z uszkodzeniem bądź nieprawidłowym wykonaniem papy, jak również błędami w obróbce i łączeniu materiałów. Nawet jeśli wszystko zostało wykonane poprawnie, do zalania może dojść z tak prozaicznej przyczyny, jak nieodpowiednie zabezpieczenie materiałów przed deszczem. Nieprawidłowo wykonany taras może zmagazynować nawet kilkaset litrów wody. Do zawilgocenia dochodzi również na skutek niesprzyjających warunków atmosferycznych. Opady śniegu i deszczu, mróz i promieniowanie UV wpływają na stan materiałów budowlanych, zwłaszcza jeśli są one słabej jakości. Materiały mogą pęcznieć, kurczyć się i rozprężać. Skutkiem tych procesów jest powstanie mikrorys i powiększających się rozszczelnień, przez które woda dostaje się do warstwy izolacji.

Osuszanie dachu – jak działamy?

osuszanie dachu płaskiego

Bezpłatne oględziny

Wszelkie prace rozpoczynamy od wizji lokalnej, wybieramy optymalną metodę osuszania. Przygotowujemy kosztorys potrzebny do uzyskania odszkodowania.

Osuszanie

Celem osuszania jest usunięcie wody z warstwy izolacji. Aby to zrobić wykonujemy odwierty i umieszczamy w nich rury, a następnie wypompowujemy wodę używając pomp siłowych (trójfazowych). Systematycznie sprawdzamy poziom wilgotności. W końcowym etapie możemy również wykonać próbę dymową. Wszystkie powierzchnie osuszamy bez konieczności rozbiórki.

Osuszanie wewnątrz budynku

Wilgoć ze strefy izolacji dachu czy tarasu często przedostaje się do wnętrza budynku. Ściany podciągają wilgoć kapilarnie, czego efektem są zacieki, a w wielu przypadkach – grzyby i pleśnie. Wówczas również przeprowadzamy profesjonalne osuszanie ścian, sufitów czy posadzek – w zależności od źródła i skutków zalania.

Dlaczego my?

Po zgłoszeniu staramy się być u Państwa w ciągu 24h.  Działamy szybko, by nie dopuścić do przenikania wilgoci do wnętrza budynków. Osuszanie dachów i tarasów przeprowadzamy z użyciem profesjonalnego sprzętu. Wspieramy Państwa na każdym etapie – również przygotowując dokumentację dla ubezpieczyciela.

Zadzwoń i umów się na bezpłatne oględziny

790 403 404
Zadzwoń