Osuszanie podposadzkowe

Zawilgocony styropian czy włókna syntetyczne znajdujące się pod wylewką tracą swoje właściwości. Droga do naturalnego odparowania wody jest zablokowana, co skutkuje w skrajnym wypadku odkształceniem parkietu, unoszeniem desek i listew. Najczęstszym skutkiem dostania się wody pod posadzkę jest jednak zawilgocenie ścian, które postępuje w miarę upływu czasu w wyniku podsiąkania kapilarnego. Ściany potrafią „podciągnąć wodę” na wysokość kilkudziesięciu centymetrów a nawet ponad metr ponad posadzkę.

Osuszanie podposadzkowe pozwala uniknąć tych niebezpiecznych skutków poprzez dokładne usunięcie wilgoci z wszystkich warstw pod posadzką. Proces osuszania należy zacząć jak najwcześniej, by ograniczyć destrukcyjne skutki rozprzestrzeniania się wilgoci, które są niebezpieczne nie tylko dla elementów budowlanych, ale przede wszystkim dla zdrowia. Nawet niewielka wilgoć w sprzyjających warunkach może prowadzić do powstania toksycznych grzybów i pleśni.
Wśród najczęstszych przyczyn zawilgocenia strefy izolacji podposadzkowej są podtopienia, błędy budowlane oraz uszkodzenia centralnego ogrzewania oraz instalacji wodno-kanalizacyjnych.

Osuszanie podposadzkowe WarszawaWilgoć pod posadzką – możliwe zagrożenia

● rozpad warstwy izolacji podłogowej
● rozpoczęcie procesu gnicia parkietu
● rozwój pleśni i grzybów
● wykwity na ścianach
● nieprzyjemny zapach

Osuszanie podposadzkowe – na czym polega?

Czasem zalegająca pod posadzką wilgoć może nie dawać widocznych śladów na podłodze czy ścianach, dlatego należy koniecznie wykonać pomiary. Dysponujemy specjalnym sprzętem mierniczym, który pozwala określić czy pod posadzką znajduje się wilgoć i jaki jest jej poziom. Zastosowanie miernika jest bezinwazyjne, dlatego nie trzeba zrywać podłogi, aby sprawdzić poziom zawilgocenia pod posadzką.

osuszanie podposadzkowe - wodaOsuszanie warstwy izolacyjnej pod posadzką przeprowadzamy z użyciem nowoczesnej pompy ciśnieniowej. Urządzenie jest bardzo wydajne i ciche. Najpierw wyciągamy zalegającą pod posadzką wilgoć, która trafia do specjalnego zbiornika. Czas takiej operacji zależnie od skali zalania trwa do kilku dni. Następnie wpompowujemy pod posadzkę strumień suchego powietrza pod ciśnieniem, aby osuszyć przestrzeń z resztek wilgoci. Są to najskuteczniejsze metody osuszania po zalaniu w przypadku konstrukcji wielowarstwowych. Można stosować je łącznie lub każdą z osobna dobierając technikę najlepiej odpowiadającą konkretnemu przypadkowi. W całym procesie systematycznie monitorujemy parametry wilgotności. Dzięki temu wiemy dokładnie, kiedy proces osuszania można uznać za zakończony.

Dlaczego my?

Jesteśmy specjalistami w dziedzinie osuszania podposadzkowego. Oferujemy bezpłatne oględziny z pomiarami poziomu wilgoci. Proces osuszania przeprowadzamy przy użyciu zaawansowanych technologicznie urządzeń, które działają szybko, cicho i wydajnie. Udzielamy wsparcia w przygotowaniu dokumentacji dla ubezpieczyciela. Po otrzymaniu zgłoszenia jesteśmy u Państwa zwykle w ciągu 1-24h.

Zadzwoń i umów się na bezpłatne oględziny:

790 403 404

Zadzwoń