Wilgoć technologiczną często nazywamy “złem koniecznym”, które pojawia się podczas budowy albo remontu budynku. Zazwyczaj największy problem z wilgocią występuje w budynkach podczas prac wykończeniowych, takich jak: kładzenie świeżych tynków, wylewki, gładzi szpachlowych. Narzucone szybkie tempo pracy sprawia, że poszczególne materiały nie mają czasu, by dokładnie wyschnąć.
Problem jest szczególnie dotkliwy w sezonie jesienno-zimowym, gdy proces wysychania dodatkowo utrudniają: temperatura i brak intensywnej wentylacji. Jest na to rozwiązanie. Z pomocą profesjonalnego sprzętu szybko i dokładnie osuszymy ściany i podłogi w twoim domu, mieszkaniu czy biurze. Dzięki temu zabezpieczysz się przed rozwojem pleśni i grzybów oraz przyspieszysz dalsze prace wykończeniowe.
Wilgoć technologiczna – konsekwencje
- Zahamowanie dalszych prac wykończeniowych – utrzymująca się wilgoć wstrzymuje postęp prac, co przekłada się na opóźnienie terminu realizacji i straty finansowe.
- Niebezpieczne grzyby i pleśnie – tam, gdzie utrzymuje się wilgoć, tam szybko pojawia się grzyb i pleśń. Zbyt wczesny powrót do prac wykończeniowych może sprawić, że wykwity pojawią się np. pod podłogą, skąd bardzo ciężko je usunąć.
- Zniszczenie elementów, np. gnicie desek, łuszczenie farby i ogólne obniżenie wytrzymałości elementów konstrukcyjnych.
Firmy budowlane nie dysponują zazwyczaj sprzętem, który umożliwia dokładne osuszanie wilgoci technologicznej ani nie posiadają mierników wilgotności. Na budowach używa się nagrzewnic, które niestety czasami dają efekt odwrotny od zamierzonego, ponieważ kondensują wilgoć na ścianach zamiast się jej pozbywać. Dlatego, aby mieć pewność, że wilgoć nie zmarnuje Państwa pracy – warto zaufać specjalistom i wybrać profesjonalne osuszanie.
Osuszanie wilgoci budowlanej – jak działamy?
Bezpłatne oględziny to pierwsza rzecz, od której zaczynamy działanie. Sprawdzamy poziom wilgotności ścian, murów, tynków, wylewek i innych elementów budynku. Dobieramy odpowiednią metodę osuszania i przygotowujemy kosztorys. Następnie rozpoczynamy właściwy proces osuszania wilgoci technologicznej. Za pomocą nowoczesnych osuszaczy kondensacyjnych i wentylatorów pozbywamy się wilgoci. Używając mierników kontrolujemy poziom wilgotności, aby określić, kiedy proces osuszania można uznać za zakończony.
Czasami zdarza się, że podczas budowy dochodzi do innych problemów, np. zostaje zamontowane zbyt wilgotne drewno. Wówczas bardzo szybko pojawia się grzyb i pleśń. W takiej sytuacji najpierw przeprowadzamy osuszanie, a następnie chemiczne odgrzybianie, aby szybko pozbyć się mikrobów i uratować elementy konstrukcyjne budynku.
Dlaczego my?
Nie warto ryzykować z wykańczaniem domu czy mieszkania, gdy ściany lub posadzka są nadal wilgotne. Przeprowadzone przez nas osuszanie pozwoli Państwu szybko wznowić prace budowlane czy remontowe i uniknąć pojawienia się pleśni i grzybów.