Osuszanie wylewki betonowej
Potrzeba osuszenia wylewki betonowej może się pojawić w wyniku zalania nieruchomości, jak również w obiekcie nowowznoszonym. Wilgoć technologiczna uniemożliwia przeprowadzenie dalszych prac wykończeniowych, dlatego większość inwestorów nie czeka z założonymi rękoma, aż wylewka wyschnie samoczynnie. Zamiast tego korzystają z możliwości oferowanych prze profesjonalistów zajmujących się osuszaniem wylewek betonowych.
Ze względu na brak warstw wykończeniowych osuszanie wylewki z wilgoci technologicznej jest znacznie łatwiejsze niż osuszanie podłogi po zalaniu. Wylewki betonowe stosuje się powszechnie w budownictwie mieszkaniowym, użytkowym i komercyjnym. Jej wybór pozwala na zastosowanie całej gamy materiałów wykończeniowych, a tym samym aranżację wnętrza zgodnie z indywidualną koncepcją i przeznaczeniem.
Osuszanie wylewek betonowych z użyciem osuszaczy powietrza
W sytuacji, w której wilgoć technologiczna spowalnia realizację prac wykończeniowych osuszanie wylewek betonowych z użyciem osuszaczy powietrza pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze. Kluczem do efektywnego osuszania jest odpowiedni dobór urządzeń, które pozwalają na odebranie nadmiaru wilgoci z wylewki i jego usunięcie z pomieszczenia. W tym celu najlepiej sprawdzają się osuszacze kondensacyjne, które skraplają nadmiar wilgoci. Wilgoć w postaci odzyskanej z powietrza wody jest magazynowana w zbiorniku, dzięki czemu nie wraca do otoczenia i nie wnika z powrotem w przegrody architektoniczne. W uzasadnionych przypadkach do osuszania wylewki z wilgoci technologicznej można również zastosować nagrzewnice powietrza. Nagrzewnice okazują się nieocenione w sezonie jesienno-zimowym, kiedy spadek temperatur utrudnia odprowadzenie nadmiaru wilgoci z materiałów budowlanych.
Osuszanie wylewki betonowej po zalaniu
Do osuszania wylewek betonowych po zalaniu wykorzystuje się technologię osuszania podposadzkowego. Jak sama nazwa wskazuje, technologia ta umożliwia usunięcie nadmiaru wilgoci spod posadzki. Jest to metoda bardzo uniwersalna, która znajduje zastosowanie w pomieszczeniach niezależnie od powodu zalania.
Zadaniem osuszania podposadzkowego jest skuteczna eliminacja wody i wilgoci z warstw izolacji zamkniętych, które wykonane są z wełny mineralnej lub styropianu. Te materiały wykorzystuje się m.in. od ocieplania podłóg. W sytuacji, w której podłoga ulega zalaniu, woda może przedostać się przez warstwę wykończeniową do warstwy izolacyjnej, a nawet znajdującej się pod nią posadzki betonowej. Dlatego prace związane z osuszaniem podłóg należy powierzyć profesjonalistom.