Próba dymowa

Próby dymowe ma za zadanie wykrycia nieszczelności lub potwierdzenie szczelności na dachach płaskich oraz tarasach.
Wtłaczając pod ciśnieniem w odpowiednich miejscach specjalny dym szukamy miejsc jego ujść.

próba dymowaJak wygląda próba dymowa?

Próba dymowa polega na wtłaczaniu powietrza z dymem z wytwornicy w strefę izolacji dachu/ tarasu w miejsce, gdzie zbiera się wilgoć (pod termoizolację – styropian, styrodur), bądź bezpośrednio pod zewnętrzną hydroizolację (papę, EPDM). Zarówno w jednym, jak i w drugim przypadku w zewnętrznej warstwie izolacji wykonywane są otwory w pokryciu lub wykorzystywane już istniejące, np kominki wentylacyjne.

Istotny jest fakt, że nie każde miejsce, w którym dostrzeżemy wydobywający się dym oznacza usterkę. Dachy z założenia nie są całkowicie szczelne i posiadają zwykle dopływ powietrza, dlatego należy wiedzieć, które miejsca mogą być potencjalną drogą przepuszczania wody, a które nie. W tym punkcie kluczowa jest wiedza osób przeprowadzających próbę dymową. Doświadczenie naszych fachowców pozwala im bez problemu ocenić faktyczną sytuację.

Co po usłudze (próba dymowa)?

Po wykonanej usłudze wraz z fakturą otrzymują Państwo raport, który zawiera opis wykonanej usługi uwzględniający możliwe przyczyny zawilgocenia strefy izolacji podparty dokumentacją zdjęciową.

Co w przypadku zalegania wody w strefie izolacji dachu?

Jeżeli w strefie izolacji dachu znajduje się woda, dach traci swoje właściwości termoizolacyjne. Nasza firma oferuje skuteczne odciąganie i osuszanie dachów płaskich bez konieczności ich rozbiórki.

Zadzwoń