Wykrywanie i lokalizacja wycieków wody

Dysponujemy kilkoma niezawodnymi metodami wykrywania i lokalizacji wycieków wody oraz ustalenia przyczyny jej występowania. Wykrywanie wycieków jest podstawowym działaniem, które pozwala na szybkie i efektywne zlokalizowanie problemu wilgoci.

Lokalizacja wycieków wody

lokalizacja wycieków wodyWilgotna ściana dla wielu osób nie jest sygnałem alarmowym i nie motywuje do podjęcia szybkich środków zaradczych. Należy pamiętać, że bagatelizowanie wycieku może zakończyć się serią negatywnych konsekwencji. Wyciek wody może poskutkować sporym rachunkiem – w końcu za wodę będziemy musieli zapłacić, ale także niebezpieczeństwem związanym z możliwością zwarcia sąsiednich instalacji. Poza tym wilgoć może powodować nie tylko przebarwienia na ścianach, ale także groźną dla zdrowia pleśń. Pamiętajmy, że wadliwa rura, która spowodowała wyciek i tak będzie musiała zostać naprawiona. Zwlekając po prostu zwiększamy obszar szkód i środki potrzebne do naprawy instalacji.
Co ważne, nawet niewielka nieszczelność może spowodować bardzo duże straty i przyczynić się do pojawienia się wilgoci oraz jej negatywnych konsekwencji w mieszkaniu. Dlatego wszelkie przebarwienia lub mokre ślady na ścianach powinny od razu zwrócić naszą uwagę i przyczynić się do tego, że skorzystamy z usługi profesjonalnego wykrywania wycieków wody.

Gdzie pojawiają się wycieki wody?

Wycieki występują bardzo często w starym budownictwie i są prawdziwą zmorą lokatorów. Nie oznacza to, że i w nowych budynkach nie może dojść do wycieku. Wprawdzie to stare instalacje są z oczywistych względów bardziej narażone na awarie, ale przypadki rozszczelnienia czy uszkodzenia instalacji wodnej mogą się zdarzyć dosłownie wszędzie. W tzw. nowym budownictwie najczęstszą przyczyną zalania jest niefachowo wykonana przeróbka instalacji wodno-kanalizacyjnej.
Wykrywanie wycieków wody pozwala na szybką identyfikację miejsca awarii i jej usunięcie, co przyczynia się do ograniczenia ewentualnych strat materialnych oraz zachowania bezpiecznego środowiska do życia lub pracy.

Rodzaje wycieków i różne sposoby ich lokalizacji

wykrywanie wycieków wodyIstnieje kilka źródeł wycieków wody. Może dojść do wycieku z centralnego ogrzewania, instalacji ciepłej i zimnej wody czy z kanalizacji. Pierwszą oznaką wycieku najczęściej jest zwiększona wilgotność ściany przy podłodze i odklejające się listwy przypodłogowe – to powinno nas zaniepokoić. Wśród metod wykrywania i lokalizacji wycieków są m.in.: metoda ciśnieniowa gazem znacznikowym, dymowa, termiczna, fal dźwiękowych, geofon oraz termografia. Nie ma jednej idealnej metody wykrywania wycieków, każdy przypadek jest inny i metoda lokalizacji musi być odpowiednio dobrana do sytuacji.

Wykrywanie wycieków – Warszawa

Jako marka specjalizująca się przede wszystkim w osuszaniu budynków doskonale zdajemy sobie sprawę z faktu, że skuteczna lokalizacja wycieków wody pozwala na wyeliminowanie źródła wycieku i efektywne osuszenie pomieszczenia. Usługi związane z wykrywaniem wycieków świadczymy na rzecz osób prywatnych oraz klientów biznesowych z terenu miasta Warszawa. Zapewniamy kompleksową i profesjonalną obsługę. Dysponujemy szeregiem metod wykrywania przecieków i wycieków wody, które każdorazowo dobieramy adekwatnie do konkretnego przypadku. To pozwala nam działać z wysoką skutecznością i znacząco skraca czas niezbędny do zlokalizowania miejsca awarii.

Zadzwoń i umów wykrywanie wycieku wody

790 403 404

Zadzwoń