Wykrywanie wycieków

Dysponujemy kilkoma niezawodnymi metodami wykrywania wilgoci oraz ustalenia przyczyny i miejsca jej występowania. Wykrywanie wycieków jest podstawowym działaniem, które pozwala na szybkie i efektywne rozwiązanie problemu wilgoci.

Gdzie pojawiają się wycieki?

Wycieki występują bardzo często w starych budownictwach i są prawdziwą zmorą lokatorów. Nie oznacza to, że i w nowych budynkach nie może dojść do wycieku. Wprawdzie to stare instalacje są z oczywistych względów bardziej narażone na awarie, ale przypadki rozszczelnienia czy uszkodzenia instalacji wodnej mogą się zdarzyć dosłownie wszędzie. W tzw. nowym budownictwie najczęstszą przyczyną zalania jest niefachowo wykonana przeróbka instalacji wodno-kanalizacyjnej.

Wykrywanie wycieków – zalety

Wilgotna ściana dla wielu osób nie jest sygnałem alarmowym i nie motywuje do podjęcia szybkich środków zaradczych. Należy pamiętać, że bagatelizowanie wycieku może zakończyć się serią negatywnych konsekwencji. Wyciek wody może poskutkować sporym rachunkiem – w końcu za wodę będziemy musieli zapłacić, ale także niebezpieczeństwem związanym z możliwością zwarcia sąsiednich instalacji. Poza tym wilgoć może powodować nie tylko przebarwienia na ścianach, ale także groźną dla zdrowia pleśń. Pamiętajmy, że wadliwa rura, która spowodowała wyciek i tak będzie musiała zostać naprawiona. Zwlekając po prostu zwiększamy obszar szkód i środki potrzebne do naprawy instalacji.

Rodzaje wycieków i różne sposoby ich wykrywania

Istnieje kilka źródeł wycieków wody. Może dojść do wycieku z centralnego ogrzewania, instalacji ciepłej i zimnej wody czy z kanalizacji. Pierwszą oznaką wycieku najczęściej jest zwiększona wilgotność ściany przy podłodze i odklejające się listwy przypodłogowe – to powinno nas zaniepokoić. Wśród metod wykrywania wycieków są m.in.: metoda ciśnieniowa gazem znacznikowym, dymowa, termiczna, fal dźwiękowych, geofon oraz termografia. Metody te dobieramy w zależności od konkretnego przypadku. Nie ma jednej idealnej metody wykrywania wycieków.

Zadzwoń i umów wykrywanie wycieku

790 403 404

Zadzwoń