Oprócz fachowych usług osuszania budynków, oferujemy także wynajem osuszaczy powietrza oraz wentylatorów strumieniowych i osiowych. Zapewniamy pełne wsparcie w transporcie i obsłudze urządzeń. Nasze osuszacze to urządzenia renomowanych producentów, które pracują wydajnie i cicho. Maszyny zostały tak zaprojektowane, by ich obsługa była prosta także dla osób, które nigdy wcześniej nie miały do czynienia z osuszaniem. Po naszych wyjaśnieniach, każdy bez problemu poradzi sobie z ich używaniem. Wynajem osuszaczy powietrza to jeden z najskuteczniejszych sposobów radzenia sobie z problemem wilgoci w pomieszczeniu.
Wynajem osuszaczy realizujemy kompleksowo:
- Dobór urządzenia – na podstawie wywiadu pomagamy w doborze odpowiedniej maszyny.
- Transport – osuszacze i wentylatory transportujemy bezpłatnie na terenie Warszawy pod wskazany adres.
- Podłączenie i instruktaż – podłączamy maszyny i dokładnie wyjaśniamy, jak ich używać.
- Bezpłatny pomiar – podczas wstawienia urządzeń na Państwa prośbę wykonamy bezpłatne pomiary wilgotności.
- Pomiar na zakończenie – przy wynajmie powyżej 7 dni wykonamy ponowny pomiar wilgotności przy odbiorze urządzeń.
- Brak zaliczek i kaucji – płatność przelewem na podstawie faktury VAT po zakończeniu usługi
Profesjonalne osuszacze i wentylatory
W naszej ofercie są zarówno osuszacze, których zadaniem jest zbieranie wilgoci z powietrza, jak również wentylatory, które wybijają wilgoć ze ścian. Sprzęt, którym dysponujemy to wysokiej klasy, nowoczesne maszyny renomowanych firm, w tym m.in.
- Osuszacze kondensacyjne Trotec i Dri-Eaz z automatycznym odprowadzeniem skroplin.
- Wentylatory osiowe Trotec, Master o wydajności 6000m3/h.
- Wentylatory strumieniowe Trotec, Dri-Eaz, Unicraft, o wydajności od 1000m3 do 3000m3.
Cicha praca, wysoka wydajność, niski pobór prądu i prosta obsługa – to wyróżnia oferowany przez nas sprzęt.
Kiedy warto zainwestować w wynajem osuszaczy powietrza?
Najczęściej usługę wynajmu osuszaczy proponujemy w dwóch przypadkach:
- Wilgoci technologicznej ( budowlanej ) – ten typ wilgoci pojawia się podczas prac wykończeniowych. Nadmiar wilgoci w wyniku położenia świeżych tynków czy wylewki często uniemożliwia dalsze prace. Użycie osuszaczy w połączeniu z wentylatorami pozwala szybko wrócić do prac wykończeniowych.
- Wilgoci po zalaniu – wynajem profesjonalnych osuszaczy pomaga naszym klientom poradzić sobie ze skutkami zalania po awarii sieci ciepłowniczej, instalacji wodnych, czy po ulewnych deszczach.
Profesjonalny osuszacz powietrza na wynajem oferujemy również w innych przypadkach, w których niezbędne jest szybkie i skuteczne usunięcie wilgoci z pomieszczenia lub całego obiektu.
Dlaczego my?
Robimy wszystko, by proces osuszania przebiegł szybko i sprawnie. Prowadzimy wynajem osuszaczy i wentylatorów na terenie miasta Warszawa i całego województwa mazowieckiego. Usługa jest połączona z bezpłatnym dowozem na terenie Warszawy oraz pomiarami wilgotności podczas wstawienia urządzeń, dzięki czemu praca osuszacza powietrza jest dostosowana do faktycznych potrzeb obiektu. Chcesz osuszyć pomieszczenie po zalaniu lub pozbyć się wilgoci budowlanej? Masz inny problem z wilgocią w domu lub siedzibie firmy? Skontaktuj się z nami, a my na podstawie Twoich potrzeb dobierzemy odpowiednie urządzenia, przywieziemy je, podłączymy i dokonamy pomiarów wilgotności ścian profesjonalnym miernikiem. Wynajem osuszaczy powietrza to usługa, którą świadczymy z najwyższą starannością, elastycznie dopasowując się do potrzeb naszych Klientów.
Jak działa osuszacz powietrza?
Osuszacz powietrza to urządzenie zasilane energią elektryczną. Służy do wychwytywania i usuwania wilgoci nagromadzonej w powietrzu. Powietrze wraz z cząsteczkami wody jest zasysane do osuszacza przez wentylator. Wilgoć w postaci pary wodnej jest skraplana na układzie zbierającym, skąd jest następnie odprowadzana do zbiornika. W zależności od budowy urządzenia zbiornik na wodę może być zbiornikiem wbudowanym lub zewnętrznym.
Obieg powietrza i wody w osuszaczu rozpoczyna się od zassania wilgotnego powietrza przez wentylator, który przemieszcza powietrze przez:
- filtr powietrza,
- metalowy radiator.
Radiator jest chłodzony sprężarką. Para wodna skrapla się na radiatorze i woda spływa do zbiornika. Osuszone powietrze jest wprowadzane na powrót do pomieszczenia. Filtr powietrza dodatkowo wychwytuje kurz i inne drobne zanieczyszczenia stałe, w efekcie czego powietrze wprowadzane do pomieszczenia jest czyste. W tym miejscu na uwagę zasługuje fakt, iż podczas pracy osuszacz generuje nieznaczne ilości ciepła co może powodować wzrost temperatury powietrza o ok.1-2ºC.
Rodzaje osuszaczy powietrza
Wyróżniamy dwa podstawowe rodzaje osuszaczy powietrza:
- osuszacz kondensacyjny – urządzenie działające na zasadzie ochładzania zassanego powierza i skraplania pary wodnej. Podczas pracy w niskich temperaturach wydajność osuszacza kondensacyjnego spada. (Mechanikę pracy osuszacza kondensacyjnego szczegółowo opisaliśmy powyżej.),
- osuszacz absorpcyjny – urządzenie wyposażone w materiał odpowiedzialny za absorpcję pary wodnej. Urządzenie działa tą samą wydajnością niezależnie od panującej temperatury.
Na rynku dostępny jest również osuszacz membranowy. Urządzenie wyposażone w powłokę z włókna polimerowego, która zatrzymuje wilgoć. Osuszacz membranowy należy do grupy osuszaczy absorpcyjnych, ponieważ absorbuje wilgoć z opracowywanego powietrza.
Zastosowanie osuszaczy powietrza?
Osuszacze powietrza znajdują zastosowanie w szeregu aplikacji. Wykorzystuje się je od osuszania budynków po zalaniu, jak również do usuwania wilgoci technologicznej z obiektów nowopowstających:
- mieszkań,
- domów,
- obiektów biurowych,
- obiektów magazynowych,
- obiektów przemysłowych.
Istotny na tym etapie jest wybór urządzenia o odpowiedniej wydajności adekwatnej do kubatury osuszanego pomieszczenia.