Osuszanie po zalaniu

Oferujemy kompleksowe usługi osuszania budynków, mieszkań, biur i pomieszczeń po zalaniu. Zazwyczaj pomagamy osobom, w których budynkach nastąpiła awaria sieci c.o., sieci kanalizacyjnej lub instalacji wodnej. Nasza oferta jest również skierowana do osób, które mierzą się ze skutkami klęski żywiołowej po silnych opadach, burzach i powodziach. Reagujemy szybko, aby nie dopuścić do nieodwracalnych strat. W zależności od potrzeb realizujemy kompleksowe osuszanie budynków po zalaniu lub osuszanie ścian po zalaniu.

Osuszanie po zalaniu – na czym polega?

osuszanie po zlaniu WarszawaMetodę osuszania dostosowujemy do indywidualnego przypadku w danym budynku. Najczęściej używamy wentylatorów strumieniowych i promienników. Ich zadaniem jest “wybicie” wilgoci ze ścian. Następnie, wilgoć jest absorbowana przez osuszacze kondensacyjne i odprowadzana do kanalizacji. Takie osuszanie budynków po zalaniu gwarantuje wysoką skuteczność działania, ograniczając do minimum ryzyko wykwitów pleśni i grzybów na ścianach.

Gdy zachodzi taka potrzeba, a więc w sytuacji dużego zalania lub długotrwałego podciekania wody pod posadzkę do strefy izolacji, łączymy tę metodę z osuszaniem podposadzkowym. Warto bowiem pamiętać o tym, że po zalaniu samo osuszanie ścian często okazuje się niewystarczające, a prowadzone bez koncentrowania się na posadzce może prowadzić do wielomiesięcznej batalii o suche i zdrowe ściany w budynku.

Osuszanie po zalaniu trwa od kilku do kilkunastu dni – w zależności od konkretnego przypadku. Znaczenie ma tutaj wiele czynników, m.in. materiał z jakiego wykonany jest budynek, rodzaj tynków i farb, ilość wody jaka wniknęła w budynek oraz wreszcie czas jaki upłynął od zalania do rozpoczęcia procesu osuszania. Im później rozpoczniemy osuszanie budynków po zalaniu, tym dłużej może trwać cały proces. Wynika to z faktu, iż woda wniknęła głęboko w strukturę materiałów budowlanych i jej usunięcie wymaga w pierwszej kolejności „wybicia” wilgoci z murów, tynków oraz innych systemów wykończenia wnętrza.

Osuszanie po zalaniu – co oferujemy?

Bezpłatne oględziny

Podczas oględzin po zalaniu (bezpłatnie na terenie Warszawy) wykonamy potrzebne pomiary wilgotności, ocenimy straty, dobierzemy najlepszą metodę osuszania budynku, ścian czy posadzki. Wiemy, że w przypadku zalania trzeba działać szybko, dlatego staramy się być u Państwa w ciągu pierwszej doby od zgłoszenia. Osuszanie budynków po zalaniu rozpoczynamy niezwłocznie po zaakceptowaniu kosztorysu prac, co pozwala nam skrócić do minimum czas niezbędny do przywrócenia obiektu do stanu sprzed zalania.

Osuszanie ścian

Po zalaniu w wyniku bezpośredniego oddziaływania wody lub poprzez podsiąkanie kapilarne ze strefy podposadzkowej woda wnika w ściany, które z biegiem czasu przyjmują coraz większą ilość wilgoci. Dzięki pracy wentylatorów strumieniowych i promienników skutecznie je osuszamy i odprowadzamy wilgoć do kanalizacji za pomocą osuszaczy powietrza.

Osuszanie podposadzkowe

Jednym ze skutków zalania może być dostanie się wody do strefy izolacyjnej, np. do styropianu pod wylewką. Wówczas należy wyciągnąć wodę spod posadzki i dokładnie ją osuszyć, unikając przy tym znacznego uszkodzenia warstwy izolacyjnej. W tym celu używamy pomp ciśnieniowych, które w pierwszej kolejności odciągają zalegającą wodę lub wilgoć, a następnie dosuszają warstwę izolacyjną i samą wylewkę. W ten sposób zabezpieczamy również ściany przed kapilarnym podciąganiem wilgoci.

Osuszanie dachów i tarasów

Do zawilgocenia dachu i tarasu dochodzi najczęściej w wyniku błędu podczas budowy lub na skutek warunków eksploatacji. Technologie, którymi dysponujemy pozwalają nam osuszyć warstwę hydroizolacji i uchronić klientów przed koniecznością wymiany wszystkich warstw.

Odgrzybianie i ozonowanie

Zapewniamy skuteczną likwidację grzybów i pleśni za pomocą profesjonalnych atestowanych środków chemicznych oraz usługę ozonowania pomieszczeń w celu likwidacji zagrożeń mikrobiologicznych i nieprzyjemnych zapachów związanych z zalaniem.

Dokumentacja ubezpieczeniowa

Wiemy, że w stresujących sytuacjach ciężko poradzić sobie z „papierkową robotą”. Dlatego przygotowujemy pełną dokumentację dla towarzystwa ubezpieczeniowego z całego przebiegu osuszania potrzebną do uzyskania odszkodowania.

Osuszanie po zalaniu cennik

Cena osuszania po zalaniu zależy od wielu czynników, m.in. obszaru, który jest zawilgocony i stopnia jego nasiąknięcia. Ważne jest też czy osuszania wymagają tylko ściany, czy także strefa podposadzkowa. Koszt osuszania ścian zaczyna się od ok. 1000zł przy niewielkich zalaniach i może dochodzić do kilku tysięcy w przypadku dużego zalania, lub nawet kilkunastu przy dużych domach. Ceny obejmują zwykle przygotowanie ścian, wstawienie urządzeń i wykonanie pomiarów wilgotności. W przypadku, kiedy osuszania wymaga także strefa podposadzkowa, koszty mogą wzrosnąć o conajmnej 2000zł.  W celu dokładniejszego oszacowania kosztów najlepiej umówić się na oględziny.

osuszanie ścian po zalaniu Warszawa

Dlaczego osuszanie po zalaniu to konieczność?

W wyniku zalania możemy utracić nie tylko sprzęty i meble, ale także uszkodzić elementy budowlane. Woda, która zgromadziła się w budynku czy w mieszkaniu bardzo szybko wnika w posadzki, ściany czy podłogi. Bez profesjonalnego osuszania może to skutkować wystąpieniem pleśni i grzybów w zawilgoconych pomieszczeniach. Dlatego osuszanie po zalaniu należy zacząć jak najszybciej.

Wilgoć która zebrała się pod posadzką i w ścianach odparowuje w sprzyjających warunkach od kilku do kilkunastu miesięcy, w skrajnych przypadkach nie jest wstanie odparować wcale.

Dlaczego my?

  • Osuszamy całe budynki, jak i pojedyncze pomieszczenia
  • Pomożemy uporać się ze skutkami zalania w Twoim domu czy mieszkaniu
  • Dysponujemy sprzętem najwyższej jakości, renomowanych firm
  • Nasi fachowcy zawsze chętnie odpowiedzą na Twoje pytania
  • Przygotujemy pełną dokumentację dla towarzystwa ubezpieczeniowego
  • Oferujemy skuteczną pomoc w rozsądnych cenach – nie przepłacaj!

Zadzwoń i umów się na bezpłatne oględziny:

790 403 404

Zadzwoń