Osuszanie mieszkania i domu

Oferujemy kompleksowe osuszanie mieszkania i domu po zalaniu. Zazwyczaj pomagamy osobom, w których budynkach nastąpiła awaria sieci c.o., sieci kanalizacyjnej lub instalacji wodnej. Nasza oferta jest również skierowana do osób, które mierzą się ze skutkami klęski żywiołowej po silnych opadach, burzach i powodziach. Reagujemy szybko, aby nie dopuścić do nieodwracalnych strat.

Osuszanie mieszkania i domu po zalaniu – na czym polega?

osuszanie mieszkania Warszawa

Metodę osuszania dostosowujemy do indywidualnego przypadku w danym mieszkaniu lub domu. Najczęściej używamy wentylatorów strumieniowych i promienników. Ich zadaniem jest “wybicie” wilgoci ze ścian. Następnie, wilgoć jest absorbowana przez osuszacze kondensacyjne i odprowadzana do kanalizacji. Takie osuszanie po zalaniu gwarantuje wysoką skuteczność działania, ograniczając do minimum ryzyko wykwitów pleśni i grzybów na ścianach.

Gdy zachodzi taka potrzeba, a więc w sytuacji dużego zalania lub długotrwałego podciekania wody pod posadzkę do strefy izolacji, łączymy tę metodę z osuszaniem podposadzkowym. Warto bowiem pamiętać o tym, że po zalaniu samo osuszanie ścian często okazuje się niewystarczające, a prowadzone bez koncentrowania się na posadzce może prowadzić do wielomiesięcznej batalii o suche i zdrowe ściany domu.

Osuszanie mieszkania trwa od kilku do kilkunastu dni – w zależności od konkretnego przypadku. Znaczenie ma tutaj wiele czynników, m.in. materiał z jakiego wykonany jest budynek, rodzaj tynków i farb, ilość wody jaka wniknęła w przegrody oraz wreszcie czas jaki upłynął od zalania do rozpoczęcia procesu osuszania. Im później rozpoczniemy proces osuszania, tym dłużej może on potrwać. Wynika to z faktu, iż woda wniknęła głęboko w strukturę materiałów budowlanych i jej usunięcie wymaga w pierwszej kolejności „wybicia” wilgoci z murów, tynków oraz innych systemów wykończenia wnętrza.

Osuszanie mieszkań – co oferujemy?

Bezpłatne oględziny mieszkania

Podczas oględzin mieszkania  (bezpłatnie na terenie Warszawy) wykonamy potrzebne pomiary wilgotności, ocenimy straty, dobierzemy najlepszą metodę osuszania domu, ścian czy posadzki. Wiemy, że w przypadku zalania trzeba działać szybko, dlatego staramy się być u Państwa w ciągu pierwszej doby od zgłoszenia. Osuszanie rozpoczynamy niezwłocznie po zaakceptowaniu kosztorysu prac, co pozwala nam skrócić do minimum czas niezbędny do przywrócenia obiektu do stanu sprzed zalania.

Osuszanie ścian domu

Po zalaniu w wyniku bezpośredniego oddziaływania wody lub poprzez podsiąkanie kapilarne ze strefy podposadzkowej woda wnika w ściany, które z biegiem czasu przyjmują coraz większą ilość wilgoci. Dzięki pracy wentylatorów strumieniowych i promienników skutecznie je osuszamy i odprowadzamy wilgoć do kanalizacji za pomocą osuszaczy powietrza.

Osuszanie podposadzkowe

Jednym ze skutków zalania domu może być dostanie się wody do strefy izolacyjnej, np. do styropianu pod wylewką. Wówczas należy wyciągnąć wodę spod posadzki i dokładnie ją osuszyć, unikając przy tym znacznego uszkodzenia warstwy izolacyjnej. W tym celu używamy pomp ciśnieniowych, które w pierwszej kolejności odciągają zalegającą wodę lub wilgoć, a następnie dosuszają warstwę izolacyjną i samą wylewkę. W ten sposób zabezpieczamy również ściany przed kapilarnym podciąganiem wilgoci.

Dokumentacja ubezpieczeniowa

Wiemy, że w stresujących sytuacjach ciężko poradzić sobie z „papierkową robotą”. Dlatego przygotowujemy pełną dokumentację dla towarzystwa ubezpieczeniowego z całego przebiegu osuszania potrzebną do uzyskania odszkodowania.

osuszanie ścian po zalaniu Warszawa

Dlaczego osuszanie domu to konieczność?

W wyniku zalania możemy utracić nie tylko sprzęty i meble, ale także uszkodzić elementy budowlane. Woda, która zgromadziła się w budynku czy w mieszkaniu bardzo szybko wnika w posadzki, ściany czy podłogi. Bez profesjonalnego osuszania może to skutkować wystąpieniem pleśni i grzybów w zawilgoconych pomieszczeniach. Dlatego osuszanie po zalaniu należy zacząć jak najszybciej.

Wilgoć która zebrała się pod posadzką i w ścianach odparowuje w sprzyjających warunkach od kilku do kilkunastu miesięcy, w skrajnych przypadkach nie jest wstanie odparować wcale.

Dlaczego my?

  • Specjalizujemy się w osuszaniu domów i mieszkań
  • Pomożemy uporać się ze skutkami zalania w Twoim domu czy mieszkaniu
  • Dysponujemy sprzętem najwyższej jakości, renomowanych firm
  • Nasi fachowcy zawsze chętnie odpowiedzą na Twoje pytania
  • Przygotujemy pełną dokumentację dla towarzystwa ubezpieczeniowego
  • Oferujemy skuteczną pomoc w rozsądnych cenach – nie przepłacaj!

Zadzwoń i umów się na bezpłatne oględziny:

790 403 404

Zadzwoń