Osuszanie ścian

Osuszanie ścian przeprowadzamy w różnych sytuacjach. Czasami wystarczą intensywne opady w połączeniu z nieszczelnością dachu, a czasem problemy z hydroizolacją. Niekiedy wilgoć pojawia się na etapie prac wykończeniowych i np. uniemożliwia pomalowanie ściany czy położenie tapety. W przypadku poważnego zalania często dochodzi do zawilgocenia zarówno podłóg i ścian. Za pomocą urządzeń pomiarowych sprawdzamy poziom wilgotności i dostosowujemy odpowiednią metodę osuszania. Działamy szybko i skutecznie, aby nie dopuścić do uszkodzenia elementów budowlanych i powiększania się obszaru zalania.

Osuszanie ścian – jak działamy?

osuszanie ścian Warszawa

Oględziny ściany z pomiarami

Gdy tylko otrzymamy od Państwa zgłoszenie, staramy się jak najszybciej dotrzeć na miejsce, aby ocenić straty. Zawsze wykonujemy pomiary wilgotności, aby sprawdzić stan zawilgocenia za pomocą nowoczesnego urządzenia pomiarowego. Pomiary i ocena wizualna pozwalają nam dobrać odpowiedni sprzęt osuszający, a także przygotować kosztorys. Są również niezbędne do sporządzenia dokumentacji dla ubezpieczyciela.

Osuszanie ścian

Po dobraniu optymalnego rozwiązania, rozpoczynamy osuszanie. Najczęściej stosujemy wentylatory strumieniowe o dużej mocy, które optymalnie rozprowadzają powietrze i przyspieszają odparowywanie, oraz promienniki podczerwieni, które wygrzewają zawilgocone ściany. W ten sposób wybijamy wilgoć ze ściany, a następnie zbieramy ją za pomocą osuszaczy kondensacyjnych. Zebrana wilgoć jest automatycznie odprowadzana do kanalizacji.

Odgrzybianie i ozonowanie

Zapewniamy skuteczną likwidację grzybów i pleśni za pomocą profesjonalnych atestowanych środków chemicznych oraz usługę ozonowania pomieszczeń w celu likwidacji zagrożeń mikrobiologicznych i nieprzyjemnych zapachów związanych z zalaniem.

Dokumentacja ubezpieczeniowa

Wiemy, że w stresujących sytuacjach ciężko poradzić sobie z „papierkową robotą”. Dlatego przygotowujemy pełną dokumentację dla towarzystwa ubezpieczeniowego z całego przebiegu osuszania potrzebną do uzyskania odszkodowania.

Osuszanie ścian cennik

Cena osuszania ścian zależy od wielu czynników, m.in. obszaru, który jest zawilgocony, grubości muru i materiału z którego jest wykonany a także stopnia jego nasiąknięcia. Koszt osuszania ścian zaczyna się od ok. 1000zł przy niewielkich zalaniach i może dochodzić do kilku tysięcy w przypadku dużego zalania. Ceny obejmują zwykle przygotowanie ścian, wstawienie urządzeń i wykonanie pomiarów wilgotności. W celu dokładniejszego oszacowania kosztów najlepiej umówić się na oględziny.

Osuszanie ścian i osuszanie podposadzkowe

osuszanie ścian
Gdy dojdzie do dużego zalania lub gdy wyciek znajdował się pod podłogą – konieczne może być również przeprowadzenie osuszania podposadzkowego. O wskazaniach do osuszania podposadzkowego dowiedzą się Państwo podczas bezpłatnych oględzin. Pomiar wilgotności pozwala nam ocenić poziom zawilgocenia. Gdy woda dojdzie do warstwy izolacyjnej pod posadzką – bardzo szybko może dojść do tzw. podciągania kapilarnego. Oznacza to, że wilgoć przedostaje się od warstw posadzki do ścian. Prowadzi to do obniżenia trwałości murów, a także pojawienia się grzybów i pleśni. W takiej sytuacji stosujemy pompy, które wyciągają zalegającą pod podłogą wodę a następnie dosuszają warstwę izolacyjną.

Dlaczego my?

Profesjonalizm, lata doświadczenia i nowoczesny sprzęt pozwalają nam zaoferować Państwu najwyższą jakość usług. Przygotowujemy pomiary wilgotności, pełną dokumentację dla ubezpieczyciela i przeprowadzamy kompleksowe osuszanie ścian i całych budynków. W tak trudnych sytuacjach mogą Państwo liczyć na nasze pełne wsparcie!

Zadzwoń i umów się na oględziny:

790 403 404

Zadzwoń