Osuszanie piwnic i garaży

Osuszanie piwnic i garaży przeprowadzamy najczęściej w sytuacjach, gdy woda wlała się do budynku w wyniku zalań. Deszcze nawałowe w połączeniu z niewydajną  lub uszkodzoną instalacją odprowadzającą deszczówkę często powodują wniknięcie znacznych ilości wody do pomieszczeń. Wilgoć w piwnicy może pojawić się również w wyniku rozszczelnienia instalacji wodnych. W przypadku poważnego zalania często dochodzi do zawilgocenia zarówno podłóg i ścian. Za pomocą urządzeń pomiarowych sprawdzamy poziom wilgotności i dostosowujemy odpowiednią metodę osuszania. Działamy szybko i skutecznie, aby nie dopuścić do uszkodzenia elementów budowlanych i powiększania się obszaru zalania.

Osuszanie piwnic – jak działamy?

osuszanie piwnic Warszawa

Oględziny piwnicy

Gdy tylko otrzymamy od Państwa zgłoszenie, staramy się jak najszybciej dotrzeć na miejsce, aby ocenić straty. Zawsze wykonujemy pomiary wilgotności, aby sprawdzić stan zawilgocenia za pomocą nowoczesnego urządzenia pomiarowego. Pomiary i ocena wizualna pozwalają nam dobrać odpowiedni sprzęt osuszający, a także przygotować kosztorys. Są również niezbędne do sporządzenia dokumentacji dla ubezpieczyciela.

Osuszanie ścian i posadzki piwnicy

Po dobraniu optymalnego rozwiązania, rozpoczynamy osuszanie. Najczęściej stosujemy wentylatory strumieniowe o dużej mocy, które optymalnie rozprowadzają powietrze oraz promienniki podczerwieni, które wspomagają odparowywanie wilgoci z murów . W ten sposób wybijamy wilgoć ze ściany, a następnie zbieramy ją za pomocą osuszaczy kondensacyjnych. Zebrana wilgoć jest automatycznie odprowadzana do kanalizacji lub pojemników.

Odgrzybianie i ozonowanie

Zapewniamy skuteczną likwidację grzybów i pleśni za pomocą profesjonalnych atestowanych środków chemicznych oraz usługę ozonowania pomieszczeń w celu likwidacji zagrożeń mikrobiologicznych i nieprzyjemnych zapachów związanych z zalaniem.

Dokumentacja ubezpieczeniowa

osuszanie garaży Warszawa

Wiemy, że w stresujących sytuacjach ciężko poradzić sobie z „papierkową robotą”. Dlatego przygotowujemy pełną dokumentację dla towarzystwa ubezpieczeniowego z całego przebiegu osuszania, potrzebną do uzyskania odszkodowania.

Dlaczego my?

Profesjonalizm, lata doświadczenia i nowoczesny sprzęt pozwalają nam zaoferować Państwu najwyższą jakość usług. Przygotowujemy pomiary wilgotności, pełną dokumentację dla ubezpieczyciela i przeprowadzamy kompleksowe osuszanie ścian i całych budynków. W tak trudnych sytuacjach mogą Państwo liczyć na nasze pełne wsparcie!

Zadzwoń i umów się na bezpłatne oględziny:

790 403 404

Zadzwoń