Osuszanie posadzki

Przeprowadzamy osuszanie i dosuszanie posadzki przed położeniem podłogi drewnianej. Za pomocą miernika sprawdzamy, jaki jest poziom wilgotności posadzki i czy można bezpiecznie położyć parkiet. Gdy poziom wilgotności jest zbyt duży dosuszamy wylewkę zarówno od spodu jak i od góry. W ten sposób zabezpieczamy Państwa przed zniszczeniem czy wypaczeniem podłogi oraz dodatkowymi kosztami.

Osuszanie posadzki – dlaczego warto?osuszanie posadzki Warszawa

  • Drewno jest materiałem higroskopijnym. Jeśli przed położeniem podłogi drewnianej lub drewnopodobnej nie zadbają Państwo o dosuszenie posadzki może dojść do wybrzuszenia i rozchodzenia się desek.
  • Posadzka może sprawiać wrażenie suchej, ale nie można polegać na efekcie wizualnym. Tylko profesjonalny pomiar wilgotności pozwala stwierdzić, czy posadzka jest gotowa, by położyć na nią parkiet.
  • Naturalne wysychanie posadzki trwa bardzo długo. Czasem nawet rok po wykonaniu wylewki poziom wilgotności nie pozwala na położenie podłogi. Nowoczesne osuszacze regulują poziom wilgotności w ciągu kilku – kilkunastu dni.
  • Podłoga drewniana to duży wydatek, dlatego nie warto ryzykować i kłaść parkietu nie mając pewności, że posadzka ma odpowiednią wilgotność. Żaden parkieciarz nie podejmie się położenia podłogi, jeżeli stwierdzi, że nie ma odpowiedniej wilgotności.

Normy wilgotności

Maksymalna dopuszczalna wilgotność zależy od typu wylewki i  rodzaju drewna, które chcemy wykorzystać. Najczęściej mamy do czynienia z wylewką cementową – wówczas jest to zwykle 1,5-2%. W przypadku wylewki anhydrytowej jest to poziom 0,5%.

dosuszanie posadzki WarszawaOsuszanie posadzek – jak działamy?

Podczas bezpłatnych oględzin dokonamy pomiaru wilgotności. Sprawdzimy, czy wyniki mieszczą się w rekomendowanych normach. Jeśli posadzka będzie wymagała dosuszenia – dobierzemy najlepszą i najszybszą metodę działania. Przygotujemy też kosztorys. Osuszanie posadzki przeprowadzamy zazwyczaj z użyciem wentylatora promieniowego i osuszacza kondensacyjnego. Osuszacz usuwa wilgoć, a wentylator zwiększa cyrkulację powietrza przyspieszając wyparowywanie wody z wylewki. Metodę tą często rozszerzamy wtłaczając pod posadzkę suche powietrze, dzięki czemu przyspieszamy cały proces osuszania. Szybko i sprawnie dosuszamy wylewkę, aby umożliwić Państwu powrót do prac budowlanych i remontowych.

Dlaczego my?

Oferowane przez nas usługi uchronią Państwa przed wielomiesięczną przerwą w pracach. Oferujemy bezpłatne oględziny i profesjonalne pomiary wilgotności. Dysponujemy sprzętem osuszającym najwyższej klasy. Nasza wiedza w połączeniu z wieloletnim doświadczeniem to gwarancja szybkiej i profesjonalnej usługi.

Zadzwoń i umów się na bezpłatne oględziny

790 403 404

Zadzwoń