Jak długo trwa osuszanie domu po zalaniu?

Jak długo trwa osuszanie domu po zalaniu?

osuszanie Warszawa

Chcąc usunąć skutki zalania na własną rękę, trzeba wziąć pod uwagę kilka czynników. Czasem nie wystarczy tylko opróżnić pomieszczenie i czekać, aż wilgoć sama odparuje. Jeśli zależy nam, aby osuszanie przeprowadzić szybko i skutecznie, najlepiej oddać to zadanie w ręce specjalistów.

Profesjonalne usuwanie wilgoci przeprowadza się przy użyciu nowoczesnych urządzeń. Trzeba jednak pamiętać, że o ile są one niezbędne, to nie zawsze dają możliwość przyspieszenia całego procesu – podczas osuszania bardzo istotna jest cierpliwość. Jeśli osuszanie zostanie przeprowadzone za szybko, może dojść do pękania ścian w budynku czy nawet zawalenia się jego części.

Od czego zależy długość procesu osuszania?

Osuszanie to proces wieloetapowy, uzależniony od wielu czynników. Przede wszystkim dużo zależy od obszaru, jaki jest objęty zalaniem – im większy, tym dłużej potrwa całe przedsięwzięcie. Drugą kwestią do oceny jest rodzaj podłoża – będzie trudniej, jeśli teren jest podmokły.

Do procesu osuszania trzeba dobrać odpowiednie sprzęty, przeanalizować stan ścian w budynku oraz ocenić materiały, z jakich jest wykonany. Nie zapominajmy też o tym, że istotne jest znalezienie przyczyny zalania – tylko wówczas będzie można skutecznie mu przeciwdziałać.

Ile trwa osuszanie?

Proces osuszania budynku z wilgoci zazwyczaj trwa od 10 dni do dwóch-trzech tygodni. Wszystko zależy od stopnia zawilgocenia pomieszczeń oraz od tego, jaka płaszczyzna wymaga osuszania – czy jest to osuszanie podposadzkowe czy osuszanie ścian. Dodatkowym czynnikiem, który ma wpływ na długość zadania, jest szczelność pomieszczenia.

Zdarza się oczywiście, że czas osuszania ulega wydłużeniu lub skróceniu. Najważniejsze dla profesjonalnej ekipy specjalistów jest przemyślane działanie i wykonanie usługi na najwyższym poziomie. Jeśli w trakcie prac szacunkowy czas trwania całego procesu ulega zmianie, klient zawsze jest o tym informowany – priorytet do planowanie poszczególnych etapów działania oraz uwzględnianie potrzeb klientów.

Zadzwoń